RSS

Přihlásit se

Jevíčko
10. 7. 2020, 4.29
Převážně jasno
Převážně jasno
16°C
Aktuální tlak: 1010 mb
Vlhkost: 91%
Rychlost větru: 1 m/s JJV
Východ slunce: 4.57
Západ slunce: 20.59
 

Změna úředních hodin

Od 1.9. 2019 do odvolání se z organizačních důvodů mění úřední hodiny OÚ Biskupice, a to :

úterý: 8.00 – 11.00
12.00 – 15.00

středa: 8.00 – 11.00
12.00 – 15.30

Děkujeme za pochopení.

Biskupické rekord

Certifikát k rekordu

Vítěz soutěže Vesnice roku – Modrá stuha

Modrá stuha Vesnice roku 2010

Odkazy

  • Czechpoint – úřady na dlani
  • Elektronický portál územních samospráv
  • Linka důvěry
  • Města a obce online
  • Portál Evropské unie
  • Portál Regionálních Informačních Servisů
  • Portál veřejné správy České republiky
  • Turistický portál Východních Čech

Rozsvícení vánočního stromečku 2010

Autor wolf ~ Listopad 30th, 2010

Na první adventní neděli uspořádal u nás v obci SPOZ již třetí slavnostní rozsvícení vánočního stromečku spojené s vánočním minitrhem a posláním vánočního přání Ježíškovi.
Za finanční podpory obecního úřad byl pro občany Biskupic a Zálesí ale i pro ostatní přichystán zabijačkový a vánoční raut, vánoční cukroví, perníčky, koláčky, jablíčka a další pochoutky. Nedělním odpolednem nás provázel Slávek Nepeřil, který akci ozvučoval a moderoval. A to nejdůležitější, pro děti byly opět nachystány balónky, ke kterým si pečlivě přivazovaly svá přání Ježíškovi. Balónky se pak opět hormadně vypouštěly a to pak byla v dětských tvářích k vidění patřičná úleva, že nezapomněly napsat Ježíškovi. Balónků bylo na 70 a na ty, co už nezbylo, přáníčka vyneslo 10 horkovzdušných balónů.
Před odletem balónků nejprve všichni zúčastnění odpočítávali časomíru k rozsvícení stromečku a pak následoval hromadný start všech balónků, pokud tedy mezi tím někomu neodletěl 🙂 A po odletu posledního balónku následovalo představení šermířské skupiny ze Šumperka v ohňové show. Podívaná, která se vidí jen za tmy, kdy se dráhy plamenů spojují v celek… A při vystoupení břišní tanečnice za svitu ohně již nikdo nedutal… Příjemná první adventní neděle.
Velké díky patří panu Sendlerovi, který obci věnoval krásný a velký stříbrný smrk, který teď v obci blyští krásu vánoc, manželům Mackovým za osvětlení a ozdoby na stromečku, dále paní Zechové za tradiční a vynikající koláče a koláčky, paní Pekové a Mackové za medové perníčky, hospodě Na statku za výbornou zabíjačku, Marušce za vánoční zboží, Slávkovi Nepeřilovi za moderování a ozvučení, šermířské skupině ze Šumperka za vystoupení, členům SPOZ za organizaci a OÚ Biskupice za finanční záštitu.

Vstup do fotogalerie

Odejít a odpovědět