RSS

Přihlásit se

Jevíčko
19. 5. 2021, 0.59
Jasno
Jasno
8°C
Aktuální tlak: 1010 mb
Vlhkost: 82%
Rychlost větru: 3 m/s Z
Východ slunce: 5.03
Západ slunce: 20.37
 

Změna úředních hodin

Od 1.9. 2019 do odvolání se z organizačních důvodů mění úřední hodiny OÚ Biskupice, a to :

úterý: 8.00 – 11.00
12.00 – 15.00

středa: 8.00 – 11.00
12.00 – 15.30

Děkujeme za pochopení.

Biskupické rekord

Certifikát k rekordu

Vítěz soutěže Vesnice roku – Modrá stuha

Modrá stuha Vesnice roku 2010

Odkazy

  • Czechpoint – úřady na dlani
  • Elektronický portál územních samospráv
  • Linka důvěry
  • Města a obce online
  • Portál Evropské unie
  • Portál Regionálních Informačních Servisů
  • Portál veřejné správy České republiky
  • Turistický portál Východních Čech

Rozsvícení vánočního stromečku 2011

Autor wolf ~ Leden 2nd, 2012

Tak jak už u nás v Biskupicích bývá zvykem, i letos na první adventní neděli, 27. listopadu 2011, uspořádala obec Biskupice, SPOZ Biskupice a ČČK Biskupice slavnostní rozsvícení vánočního stromečku a posílání přání Ježíškovi.
Pro občany Biskupic, Flintóra, Zálesí, ale i blízkého okolí byl připraven nejen zajímavý doprovodný program, ale hlavně opět zabijačkový raut, jetrničky, tlačenka, prejt, pečené maso, „bóřka“, nechybělo vánoční cukroví a koláče, pro dospělé pak vánoční punč a pro děti vánoční čaj. Kdo měl zájem, mohl si nakoupit vánoční dekorace ze stánku Marušky Šumberové. Celé odpoledne ozvučoval a moderoval pan Slávek Nepeřil, který, jak říká, se do Biskupic rád vrací.
A Slávek celou akci také zahájil, a pak předal tóninu Žesťovému kvintetu ZUŠ Jevíčko pod vedení Dušana Pávka, kteří pod vánočním stromečkem naživo hráli. Dále přivítal přítomné starosta obce Dalibor Šebek a o slovo a skutek jsme požádali i Otce Tomáše, duchovního správce biskupické farnosti, který požehnal vánočnímu stromečku a jeho přítomnost správně navodila atmosféru vánoc. Pro děti byly opět nachystané balónky, po minulých zkušenostech jsme se již nedali zaskočit a balónky byly rozdány úplně všem, celkem za Ježíškem letělo 120 balónků !! Kolem 17 hodiny nadešel ten správný okamžik, kdy v dětských očích byly patrné jiskřičky nadšení a po odpočítání se balónky vznesly přímo k Ježíškovi. A následovalo slavnostní rozsvícení vánočního stromečku. Děti opět za podpory Slávka odpočítávaly a po rozsvícení stály v němém úžasu.
Letos jsme opět usadili Smrk stříbrný, který obci věnovala paní Procházková A., za což děkujeme, a dalším překvapením byla nová světelná výzdoba. Ta stará už byla poruchová, proto se ZO rozhodlo pověřit Víťu Macka nákupem nového osvětlení. Víťa každoročně zdobí vánoční stromeček, a že letos je zase opravdu překrásný svědčí i anketa O nejhezčí vánoční strom měst a obcí, také děkujeme, Víťo.
Po rozsvícení stromečku vystoupila s novým programem umělecká skupina ze Šumperka, aby nám předvedla ohňovou show. Opravdu krásná podívaná, co vše se dá s ohňem provádět, tedy jen v tom uměleckém podání! Po vystoupení se již akce blížila ke konci. Děti odcházely s rodiči domů plny nevšedních zážitků a těšíce se na vánoční dárky, o které si napsaly Ježíškovi…
Na co nesmíme zapomenout je poděkovat, poděkovat všem, kteří svou účastí dávají najevo nejen svůj zájem o dění v obci, ale hlavně obohacují kultůrní dědictví obce, děkujeme Ing. Miroslavu Jurkovi, který zastupuje Hanáckou zemědělskou společnost v Jevíčku, za poskytnutí prasátka na vánoční raut a panu Stanislavovi Valouchovi z Biskupic, za provedení zabíjačky. Dále pak p. Zezulovi, Jindrovi, Robertu Zacharovi, Aleně Kalitové a Daně Vodákové, Marušce Šumberové, Monice a Ladikovi, Ilče, p. Mackové a Janě Mackové, p. Zechové, Dušanovi Pávkovi, Slávkovi Nepeřilovi, Víťovi Mackovi, p. Procházkové, Otci Tomášovi, p. Sedláčkovi, všem, kteří se podíleli na přípravách, SPOZ Biskupice, ČČK Biskupice a obci Biskupice, děkujeme.

Přeji vám všem příjemné proplutí rokem 2012, abychom se mohli opět na první adventní neděli sejít u nás v Biskupicích a „jen tak pobejt“. 

Filip Procházka, místostarosta obce

Odejít a odpovědět