RSS

Přihlásit se

Jevíčko
10. 7. 2020, 5.29
Převážně jasno
Převážně jasno
16°C
Aktuální tlak: 1010 mb
Vlhkost: 91%
Rychlost větru: 1 m/s JJV
Východ slunce: 4.57
Západ slunce: 20.59
 

Změna úředních hodin

Od 1.9. 2019 do odvolání se z organizačních důvodů mění úřední hodiny OÚ Biskupice, a to :

úterý: 8.00 – 11.00
12.00 – 15.00

středa: 8.00 – 11.00
12.00 – 15.30

Děkujeme za pochopení.

Biskupické rekord

Certifikát k rekordu

Vítěz soutěže Vesnice roku – Modrá stuha

Modrá stuha Vesnice roku 2010

Odkazy

  • Czechpoint – úřady na dlani
  • Elektronický portál územních samospráv
  • Linka důvěry
  • Města a obce online
  • Portál Evropské unie
  • Portál Regionálních Informačních Servisů
  • Portál veřejné správy České republiky
  • Turistický portál Východních Čech

Slavnostní rozsvícení stromečku

Autor wolf ~ Prosinec 9th, 2008

We cannot display this galleryNa první adventní neděli, 30. 11. 2008, uspořádal VPOZ s pomocí ČČK slavnostní rozsvícení vánočního sromečku. Na obnovenou náves jsme nachystali vánoční stromeček, pod párty stan si pak občané mohli přijít zakoupit vánoční ozdoby a jiné drobnosti a hlavně zakusit dobroty z vánočního rautu – perníčky, biskupické koláče,  domácí zabijačku a samozřejmě punč a pro děti čaj. Děti z tanečního kroužku L. Pazdírkové si připravily koledy a svými hlásky rozezvučely náves, na klávesy doprovázel Martin Kryštov. Pozvání přijali také členové Malohanačky, kteří po celou akci hráli koledy a navozovali nádhernou vánoční atmosféru. Pro děti pak bylo připraveno překvapení ve formě vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. To se jim líbilo ze všeho nejvíce. Start byl naplánován na 16 hodin. Do té doby si balónky museli hlídat, aby jim neuletěli. A následný hromadný start byl opravdu nádherný, celkem 30 balónků se naráz vzneslo a mířilo přímo k Ježíškovi. Pak následovalo ono slavnostní rozsvícení stromečku.
Poděkování patří všem, kteří přiložili ruku k dílu, dále pak starostovi obce Chornice Jiřímu Smékalovi za darování vánočního stromečku, p. Mackové za napečení vynikajících perníčků, p. Zechové za napečení tradičních biskupických koláčů, hospodě Na statku za domácí zabíjačku, Víťovi Mackovi za zajištění výzdoby stromečku, Libuši Pazdírkové za nacvičení pásma koled s dětmi, Martinovi Kryštofovi a Malohanačce za hudebni doprovod, Marušce a Laďovi Šumberovým za zajištění výzdoby a prodeje vánočních ozdob  a všem zůčastněným, že si našli chvilku pro dobrou věc a v tak hojném počtu se sešli.
A příští rok si rozsvěcování stromečku určitě zopakujeme, abychom vytvořili novou krásnou tradici, protože vánoce jsou svátky lásky a přátelství a neměli bychom zůstávat sami.

Filip Procházka, VPOZ

Komentáře jsou zavřené.